Jóga

Vinyasa

Vinyasa jóga je spojení údžají dechu s plynulým pohybem, to jest plynulé přecházení mezi jednotlivými asánami. Posloupnost a návaznost jednotlivých asán (viz. Téma měsíce „Vinyasa Krama“) byla popsána ve starodávném textu Yoga Korunta, která tvoří základ jógové školy Krišnamačáriji.

Gravid jóga – Jóga v těhotenství

Gravid jóga je skvělou formou prenatálního bondingu a komunikace s miminkem, pomáhá maminkám tohle období si naplno užívat, vede je k tomu, aby si jej zdravě užívaly.Necvičila jsi nikdy jógu? Nevadí, většina žen začíná cvičit jógu právě v těhotenství. Cvičit můžeš po poradě s lékařem a mít ukončený první trimestr.

Dětská jóga

Dětská jóga je jóga ve formě příběhů, pohádek, písniček. Děti se poutavou formou naučí cviky a projeví se jejich individualita a osobnost. Můj tříletý syn Oliver nejčastěji cvičí pozici slona.

Jóga po porodu

Jóga po porodu je skvělá díky tomu, že je přizpůsobena tak, aby se žena pomalu dostala zpátky do formy. Cvičíme klasickou formu jógy s prvky posilující po porodu nejkritičtější partie. Břicho, záda, paže, stehna, prostě všechno. V průběhu hodiny má maminka miminko s sebou, předpokládá se, že v daném období kojí, což značně komplikuje možnost hlídání.